Industry

Furniture

Date

Product resources

Całkowicie nowe oprogramowanie Furniture On Demand umożliwia dalszy rozwój biznesu

Oprogramowanie Furniture On Demand, zaprojektowane, aby sprostać wyzwaniom związanym z produkcją jednostkową i małoseryjną, zapewnia zrównoważony rozwój i rentowność, łącząc każdy element krojowni.

Producenci mebli na całym świecie w dalszym ciągu stoją przed wieloaspektowymi wyzwaniami nieprzewidywalnego otoczenia biznesowego, w tym rosnącymi kosztami surowców i energii, zakłóceniami łańcuchów dostaw oraz napięciami geopolitycznymi.

Co więcej, model produkcji w trybie pull, dominujący w branży mebli tapicerowanych, znacznie zwiększa złożoność produkcji.

Aby pomóc producentom mebli uprościć przygotowanie do rozkroju i zmniejszyć zależność od kluczowych osób, Lectra wprowadza na rynek zupełnie nową wersję Furniture On Demand. 

Łączność w ramach Przemysłu 4.0 i przepływ pracy oparty na danych obsługiwanych przez nową platformę cyfrową Valia 

Wprowadzone na rynek w 2018 roku oprogramowanie Furniture On Demand jest bardziej aktualne niż kiedykolwiek wcześniej. Rozwiązanie to pozwala producentom zaspokoić najwyższe oczekiwania klientów, wykorzystując potęgę danych produkcyjnych, aby szybko spełniać zmieniające się wymagania, zwiększać rentowność i generować większą wartość. Oprogramowanie Furniture On Demand, działające na nowej platformie cyfrowej Valia, umożliwia producentom przezwyciężenie złożoności produkcji w trybie pull dzięki technologiom Przemysłu 4.0, które łączą komponenty krojowni i umożliwiają zautomatyzowany przepływ pracy dzięki analizie danych, jednocześnie wspierając zrównoważoną produktywność i rozwój umiejętności, aby zabezpieczyć odpowiednią kadrę na przyszłość. 

 

Nowa linia VectorFurniture do produkcji niskonakładowej rozszerza możliwości pracy krojowni  

Całkowicie nowa wersja Furniture On Demand jest nadal kompatybilna z połączonym rozwiązaniem do cięcia jednowarstwowego Virga do tkanin gładkich i wzorzystych oraz dodatkowo rozszerza możliwości w kontekście wydajności krojowni poprzez interoperacyjność z linią katerów Vector do tkanin. Nowa linia VectorFurniture do produkcji niskonakładowej minimalizuje ilość odpadów, zmniejsza koszty produkcji i przyspiesza proces cięcia, zapewniając większą kontrolę i zarządzanie zmiennością wielkości produkcji. Wydajność zapewniana przez dwa modele – VectorFurniture iX2 i VectorFurniture Q2 – pomaga producentom dostosować się do zmieniającego się popytu i utrzymać rentowną działalność. 

Teraz kompatybilne z najlepiej sprzedającą się linią Vector firmy Lectra

Wprowadzenie na rynek całkowicie nowego oprogramowania Furniture on Demand z platformą cyfrową Valia po raz pierwszy w historii oznacza zgodność tego rozwiązania z najlepiej sprzedającą się linią katerów VectorFurniture do tkanin.

VectorFurniture, zaprojektowany, aby sprostać wszelkim potrzebom produkcyjnym, zapewnia bezprecedensowy czas pracy, większą prędkość, długoterminową niezawodność oraz zoptymalizowaną wydajność i jakość, wraz z unikalnymi możliwościami technicznymi i wsparciem klienta firmy Lectra.  

Inteligentniejsza i bardziej zrównoważona produkcja, która stanowi koło zamachowe dalszego wzrostu

Kluczowy czynnik umożliwiający zrównoważoną produktywność w krojowni 

Furniture On Demand uwzględnia zdrowie i dobre samopoczucie pracowników w przepływach pracy i buduje kompetencje pracowników w celu poprawy stabilności i produktywności.

Rozwiązanie uwalnia pracowników od zadań ręcznych, zapewniając operatorom zaawansowany sprzęt i rozwiązania, które usprawniają transfer wiedzy w celu uzyskania bardziej spójnej jakości i produktywności.

Furniture On Demand pomaga również zapewnić bezpieczeństwo i dobre samopoczucie pracowników, minimalizując wysiłek fizyczny i stres dzięki ergonomicznie zaprojektowanym katerom. 

5 kluczowych zalet oprogramowania Furniture On Demand

Stabilna wydajność i rentowność krojowni 

Teraz nic już nie powstrzyma producentów mebli przed osiągnięciem nowych poziomów wydajności krojowni i rentowności działalności.

Łącząc zautomatyzowane sterowanie Valia Furniture oraz linię zrównoważonych katerów Virga i Vector, Furniture On Demand eliminuje złożoność, łącząc komponenty krojowni, automatyzując przepływy pracy i umożliwiając podejmowanie decyzji w oparciu o dane. 

Furniture On Demand by Lectra

Skomunikowane krojownie od jedno- do wysokowarstwowych